T.J.Sokol Háj - Zabrušany 3:1

14.06.2015 14:41
28.kolo Sokol Háj vs Zabrušany (13.6.2015)

3-1aneb Balog učí Kastla z efektivnosti ......

Až příliš horké počasí nás uvítalo na sobotním utkání našeho Okresního přeboru. Vedro bylo tak velké, že velká část stabilního kádru se jela raději osvěžit na festival, k vodě, do práce .....
Zvykem poslední doby je poskládat tým na poslední chvíli. Nyní došlo k povinnému nastoupení hráčů jako Kadeřábek (dostal kapitánskou pásku a dluží kilo do kasy :-) ), Míša Řezník, Balog, trenér (který si přebral pásku od Kadeho a taky dluží kilo do kasy :-) ) a dokonce šel do pole Mára Job. Znalci našeho klubu již nyní kroutí hlavou jak jsme mohli vůbec hrát. Další část týmu (Thorand, Trojek) mají tolik energie, že se šli dopoledne rozběhat na turnaj jedné místní firmy...
Ale jdeme k zápasu. Jak již nadpis naznačuje, dnešek byl školou pro Kastlíka, který jen nevěřícně koukal, jak v úvodu utkání vzal Jirka "Baloteli" Baolg míč na kopačky a po dvou pěkných střelách jsme vedli 2-0. Hned se lépe dýchalo ve vedru, které panovalo. Hosté se tlačili do útoku, ale akce končili na (v) horkých hlavách hostujících hráčů. Je třeba ocenit jejich snahu a neustálé ohrožování rychlími brejky. Naštěstí jim nebylo přáno finální nahrávky a tak naší branku testovali pouze při standardních situacích. Naštěstí bezúspěšně. Tempo první půle nadále odpovídalo počasí a někteří naši hráši se více potili vedrem, než po běhu s balónem.
Druhá půle byla stále ve stejném duchu jako první. Naše šance však likvidoval brankář domácích. Balog ještě hodinu po zápase nechápal, co mu všechno brankář chytil. Kastlík, snad po zkušenostech z minulého zápasu, se do žádných koncových akcí nehnal a raději připravoval akce pro ostatní. V tu chvíli udeřil blesk. Někde nad Osekem. Naše obrana v čele s Thorandem zírala na přicházející bouřku, čehož využil hostující hráč a po pěkném centru po náběhu po lajně, vstřelil gól (sám osamocen na malém vápně a Thorand ještě koukal na blesky na Osekem).
Za úsměvnou chvilku stojí to, že na ploše nastoupilo trio Kubásků. Styl hry brácha na mě, já na bráchu, ty woe táto co děláš .....
V 78. minutě došlo k přerušení zápasu, jelikož se již velmi nepříjemně blířila bouřka. Po oddechu v kabinách jsme cca za 20 minut zápas dohráli. Jen nechápu povel "Jdeme hrát, už moc neprší". Než jsme došli na hriště, byli jsme totál durch a vítr půlce hráčů přefoukl patku na druhou stranu,
V posledních 12-ti minutách jsme ještě navýšili skóre. Gól dla zřejmně Kastlík, ale pro silný déšt ani nevím jak. Hostující hráči se ještě nevzdali a velmi nepřijemně kousali, naštěstí nechali zuby doma.
Výhra 3-1 potěšila a již teď se všichni odpočatí hráči, co nebyli na tomto utkání, jistě doma třepou nedočkavostí na další utkání, již předposlední, proti Ledvicím.Sestava : Thorand, Kubásek M, Kubásek S ml., Homolka, Bechyňský, Havelka, Kastl, Kadeřábek (60.min -> Kubásek S st.), Trojek (78.min -> Job), Balog, Fikerle

 

připravil Mates