T.J.Sokol Háj-TJ Slovan Sobědruhy 4:2

09.04.2017 06:55
Po dlouhém bodovém půstu, jsme si konečně připsali tři body.V těžkém utkání proti Sobědruhám, jsme předvedli před solidní návštěvou velmi dobrý kolektivní výkon. Nejprve si ale vybral svojí chvilku Bechyňský, z pozice bránícího hráče se snažil vyvést balón do bezpečné vzdálenosti od Kouby. Jenomže zůstalo pouze u dobrého úmyslu, míč se mu zamotal mezi nohy, ten následně získal důrazný hráč hostí a střelou podél brankáře otevřel účet zápasu. Až do tohoto okamžiku jsme se prakticky nedostávali na polovinu soupeře. Teprve Pour, který si naběhl na pěkný centr stále se zlepšujícího  Zenka, se dokázal uvolnit tak, že už pro něj nebyl problém zakončit gólově k tyči. Ke konci prvního poločasu, přejel Kubáska na kraji velkého vápna bránící hráč a rozhodčí oprávněně ukázal na pokutový kop. Jako exekutor se představil Steiger a s přehledem proměňuje. Ještě před tím , ale přišel trochu zbytečný projev na dresu rozhodčího ze strany Kouby v brance. Za toto byl nařízen nepřímý trestný kop z úrovně desítky. Naši hráči si s tímto problémem naštěstí poradili a zůstalo tak u poločasových 2:1. Po změně stran se gólově opět prosadil Steiger a navyšuje na 3:1. Ale Sobědruhy stále hledali cestu a způsob jak se opět dostat do zápasu. Bránící hradba však zůstávala pevná. Dále se po pravé straně protáhl Siřiště a posílá balón před branku soupeře, odtud se míč odráží a je tu opět Siřiště aby si konečně mohl udělat také zářez do své sportovní pažby a zvyšuje na 4:1. Je vidět, že se mu po zranění vrací dřívější forma a to je velmi dobře. Hosté se i přes tento nepříznivý výsledek stále tlačili před naší branku a nakonec jsme museli zasáhnout nedovoleným způsobem za který byl také proti nám nařízen pokutový kop. Kouba skáče na opačnou stranu a tak se skóre upravuje na konečných 4:2. Jen tak na okraj, by mně docela zajímalo, jaký druh cigaret kouří Homolka, protože jeho vytrvalost a sprinty za unikajícími hráči mu nedělají kupodivu žádné problémy a ještě se stíhá občas podívat i do útočných řad, klobouk dolů.
 
Branky: 35. Pour Vít, 41. Steiger Miroslav (pen.), 51. Steiger Miroslav, 61. Siřiště Petr
Sestava:Kouba Lukáš [K],Homolka Martin,Bechyňský Milan,Zenk Michal,Kubásek Stanislav,Steiger Miroslav,Pour Vít,Gabčo Ladislav,Siřiště Petr,Duna David,Fujava Jan,Herák Patrik,Mastík Miroslav,Kubásek Stanislav