T.J.Sokol Háj-TJ Slovan Sobědruhy 1:2 np.

05.06.2016 07:12
Stejné jako přes kopírák, tentokrát nemluvím o hře, ale o poskládání teamu. Základ na minimu a zbytek lavičky tvoří veteráni ,kteří jsou připraveni na situaci - co kdyby.  Zápas se odehrál pro naše podmínky v netradiční dobu, jenom že na sobotní den byli naplánovány Hajské slavnosti spojené s historií a současností T.J. Sokol Háj a proto deset třicet. První vážnější situaci museli řešit naši obránci, protože hosté vlétli do zápasu jako utržení od řetězu. Bylo vidět, že taktika, kterou měli  naordinovanou  Sobědruhy zněla asi jasně, vlítneme na ně hned od začátku. Pro nás bylo obtížnější se s úvodním tlakem vyrovnat a jen ojediněle jsme se dostávali přes půlku. A stejné to bylo praticky po celý první poločas a jediného vážnějšího ohrožení  branky soupeře jsme se dočkali při trestném kopu, kdy hezkou střelu Mutla zlikvidoval brankář Sobědruh. Po změně stran, jsme dostali po faulu před velkým vápnem opět možnost zahrát trestný kop. Míč si staví Kubásek S.  a přes zeď uklízí balón do branky. 1:0 Velká radost fanoušků a uznalé pokyvování  hlavami, provázelo tuto situaci. I nejstarší z rodu "Hamrů", tedy Kubásků ,který jindy nešetří kritikou, pochválil technickou střelu vnuka. (Ti ,kteří si byli prohlédnout malou výstavku k historii kopané v Háji, se tam mohli dočíst takovou kuriozitu. Klan Kubásků  se v Hajském fotbale pohybuje od dědečka a strýců, přes Standu až k jeho dětem.) Dále přišli dva mini brejky a jedna střela z úhlu Eröše, ale tentokrát neměl to štěstí i když především ta střela volala po brance. Jenomže únava hráčů se zvyšovala a i když se celá obrana, v čele s dobře hrajícími Homolkou a Fujavou, snažili udržet útočný val Sobědruh co nejdále od branky, podařilo se hostím nakonec vyrovnat skoro v závěru. Na penalty měli tentokrát větší štěstí hosté a nám zbyl tak jen jeden bod. Hajští se rozhodně neměli za co stydět a zaslouženě se mohli později věnovat zábavě na Hajských slavnostech.
Sestava  Kouba, Fujava Homolka Kubásek M Bechyňský, Steiger Mutl  Kubásek S Eröš, Balog Račkovič, Job Kubásek S sen. Mastík
Branky - Kubásek S

Foto na rajčeti