T.J. Sokol Háj - Sokol Srbice 5:2

12.10.2013 20:05
V sobotním zápase,  jsme přivítali na našem podmáčeném hřišti Srbice B. Pohled do tabulky pro nás nebyl příliš příznivý, Srbice B dosud na prvním místě s aktivním skóre 31:10, my na místě čtvrtém, s nepříliš lichotivým skóre 12:8. Tento rozdíl, ale nebyl v úvodu utkání znatelný, naši chlapci začali iniciativně a hosté museli odolávat většímu tlaku, který vyvrcholil brankou Kubáska S. Pomalu se začal snášet déšť a hra tím byla značně ovlivněna, více nepřesnosti na našich kopačkách přinesla soupeři možnost několikrát vystrašit Thoranda v brance. Nadálou situaci nikdo neočekával, co se stalo? Někdo z diváků zřejmě viděl že domácím začíná téci do bot a tak vykřikl - vypusťte Krakena, malá slečna Kubrychtová to vzala jako jasnou výzvu a odpoutala svého "trhače" (viz. foto na rajčeti), ten nezaváhal ani na vteřinu a vběhl na plac, zřejmě ve snaze vypomoci v obranné činnosti. Tato pestrá vložka trochu zklidnila hru a opět jsme se několika útoky dostali před branku Srbic. Šťastnější byli ale hosté, střela kterou vypustil  hráč Srbic, si našla svůj cíl a za stavu 1:1 jsme byli opět na začátku. Přeci jen se na nás usmálo štěstí, v jednom z úniku, poslal hráč hostí Brunclíka ve velkém vápně k zemi a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Jeho zahrání se ujmul sám postižený a přesto, že si část domácích fandů zakrývala oči, se tento nemýlil a navýšil na 2:1.                                                                                                                                                            Začátek druhého poločasu nás zastihl v nedbalkách a hosté srovnali na 2:2. Tohle jsme opravdu nečekali,  soupeř se dostal na koně a ukazoval že chce převzít otěže zápasu do svých rukou. Ale chytré prostrčení Baloga, dostalo Brunclíka do další gólovky, ten nezaváhal a opět strhl vedení na naši stranu 3:2. Dále se střídající Staněk dostal do pěkné šance a navýšil na 4:2.Srbice ale nechtěli odjíždět z tohoto zápasu bez bodů a vytořili si několik velmi dobrých šancí. Naštěstí měl Thorand svůj den a v perných okamžicích nás důležitě podržel. Nedáš dostaneš, toto heslo splnil Brunclík beze zbytku a chytrou střelou z hranice velkého vápna završil svůj hattrick. Kaňkou zápasu, byla červená karta hostí a málem mohla být i druhá za zakopnutí míče. Nutno říci, že hlavní rozhodčí nebyl evidentně ve své kůži, protože jeho nepřesné posuzování přinášelo emoce na obou stranách a z toho vyplívající nervozitu. V každém případě náš slepý holub našel zrno a dal tři branky, nezapomněl mi to ještě připomenout, kdy ráno v půl páté ve společnosti dalších borců pod mými okny zapěl, ric pic a pět dva jako nic. Pár minut na to, jsem stejně vstával do práce a když nad tím tak přemýšlím bylo to lepší než nepříjemný tón z budíku.
Thorand, Zajpt Řezáč Moldavčuk Kubásek M, Brunclík Mutl Homolka Bechyňský, Balog Kubásek S
Siřiště, Staněk, Havelka, Šlapnička
Branky : Brunclík 3, Kubásek S, Staněk