T.J.Sokol Háj-SK Baník Modlany z.s. B 4:2

20.05.2017 17:02
Každý máme nějaký vzor, ať sportovní nebo jiného směru. Kouba se evidentně vzhlédl v Reném Higuitovi a jeho pozoruhodných kouscích a jeden takový se snažil napodobit i v sobotním zápase. Jenomže zatímco René si v těchto kouscích přímo liboval, tak Lukáš bude muset ještě potrénovat, protože jeho klika v šestnáctce byla dosti okatá a pro dotírajícího hráče hostí nebyl problém získat balón a dopravit ho do branky. No nic, stane se J. Naštěstí to byla z jeho strany poslední minela a v dalším průběhu utkání nás podržel. Hra byla opravdu svižná a přelévala se od jedné branky k druhé a o dobré kombinace nebyla nouze. Jenomže ouha, na Pourovi bylo vidět, že s ním není něco v pořádku a opravdu, přibíhá k jednomu z přihlížejících s otázkou zda nemá žvýkačku, docela zvláštní přání. Tak jsem zašátral v batohu a vylovil celé balení. Víťa chtěl pouze jednu, vložil ji do úst a začal ji zpracovávat. A po chvíli se začali dít věci. Víťa jako politý živou vodou přeřadil na vyšší stupeň a najednou ho bylo všude plno. No a přichází krásný fotbalový okamžik kdy se opřel do balónu a z dobrých dvaceti metrů vymetá růžek branky hostí. Tady vidíte co dokáže mentolová žvýkačka. :-)  Na světelné tabuli svítí 1:1 a poločas je tu. A sakra vždyť my žádnou tabuli nemáme, no tak nic. Prostě do druhé půle nastupujeme s tímto remízovým stavem. Na místě pomezního střídá Steigera , náš předseda fotbalového oddílu Stanislav Kubásek. A jen se ujímá této funkce už se na jeho hlavu snáší první velká kritika, za neodmávaný ofside a vzápětí další, po kterém padla branka. Popis situace -  Mutl vybíhá z klubka hráčů a dostává se k míči o postavení mimo hru nemůže být řeči, protože mladší hráči Modlan si špatně Jardu otipovali a mysleli si, že bude pro něj balón ztracený a teprve když zjistili že Jarda pořád dokáže vyvinout vyšší rychlost avizovali první z ofsajdů,  Jarda byl s míčem už u brankové čáry a tak zvolil zpětnou přihrávku na Siřištěho který proměnil tuto nabídku. No a v tomto případě hosté s urgencí druhého ofsajdu doslova pohořeli. Protože pravidla hovoří jasně a náš předseda ukázal, že se v této problematice orientuje už proto, že sám jako útočník pár kousků z takovýchto situací dal. 2:1 vypadalo hezky, ale Pour zjevně neřekl v tomto zápase poslední slovo. Prohazuje si míč mezi bránícími hráči a podél brankáře zvyšuje na 3:1.Modlanští vzápětí snižují z penalty . A ke slovu přichází konečně i Kastl, který krásnou výšivku do Modlanského plátna zakončuje gólově a upravuje tak na konečných 4:2.
Branky: Pour 2, Siřiště, Kastl
Kouba, Siřiště, Zajpt, Bechyňský, Kubásek, Kastl, Mutl, Pour, Fujava, Čebiš, Gabčo, Doležal, Račkovič, Herák

Foto na rajčeti