Sokol Háj - Sobědruhy 2:1

02.09.2012 06:24
Začátek utkání se posunul, vlivem technických komplikací s tiskem formuláře pro zápis utkání.Zlaté časy s ručně psaným zápisem. Nakonec se vše podařilo a rozhodčí mohl vhodit minci mezi kapitány obou týmů. Zápas mohl začít a přítomní domácí diváci očekávali, že náš tým bude pokračovat v brankovém nášupu, který předvedl v minulém kole.Jenomže stejně jak ztuhly nohy našich borců, tak i fanouškům postupně ztuhly úsměvy na tvářích.Hra domácích byla hodně kostrbatá a snaha pár jednotlivců o naordinovanou taktiku nebyla podporována ostatními. Základem fotbalu, je chtít hrát fotbal, v této fázi utkání jsme vypadali na hřišti jako přišroubované figurky ke stolnímu fotbalu.Sobědruhy ale pořádali nájezdy na naší branku  tak,  jako Hunové pořádali nájezdy na Čínu. My jsme ale žádnou Velkou čínskou zeď nepostavili a nepodařilo se nám udržet útočníky hostí v dostatečné vzdálenosti od našeho brankového prostoru.Chytré prostrčení do šestnáctky, uvolnění útočníka Sobědruh, střela podél brankáře, hosté vedli 0:1.To byl fofr.Hlavy našich borců připomínali sraz mykologů v lese a jejich společné hledání hub. Ale tak jako střídá noc den, stejně tak se vystřídali výkony hráčů ze Sokolu.Do druhého poločasu jsme nastoupili v pozměněné sestavě a velmi to pomohlo. Trenér vystřídal na levém beku hrajícího Moldavčuka, na jeho místo se posunul Kubásek S a místo "posledního" převzal Homolka, do útoku nastoupil Balog.
Sobědruhy se trochu zatáhli a spíše než na hru se soustředili na časté přerušování hry, zdržování se s rozehrávkou a světe div se, už se to dostalo až do naší soutěže, polehávání hráčů po hřišti spojené s držením se za různé části těla.Naši borci hráli pořád na půlce soupeře a snažili se o vyrovnání.Blízko k tomu měl Balog, ale jeho polostřela tečovaná obráncem soupeře pouze protančila před brankovou čarou.Fanoušci postupně roztávali a potleskem odměnili i střelu Brunclíka , kterou bravurně zneškodnil brankář hostí.Blížil se konec zápasu  a stále se nedařilo naše akce zakončit brankou. No a Martinec ukázal, že jeho práci útočníka rozumí a vyrovnávací brankou vytvořil mini mexickou vlnu v podání přihlížejících 1:1. To byla paráda, sklíčenost vystřídala radost, konečně se zadařilo.Tato povolená droga v žilách našich borců se projevila vyšší aktivitou.Plichta byla v této situaci velmi dobrá.Jenomže Martinec se chtěl opět prosadit a tak vystřelil na branku soupeře, teč hráče hostí dostala balón mimo velké vápno.Na autové čáře se opuštěného míče ujal Balog a s technikou sobě vlastní se mu z prakticky" mrtvého úhlu" podařilo nekompromisní střelou pod víko nedat brankáři hostí šanci a upravit tak skóre na konečných 2:1.
Sestava
Job, Staněk Zajpt Kubásek S Modavčuk,Kastl Brunclík Mutl Nohejl J, Homolka Martinec, Balog
Branky
Martinec, Balog
 Foto na       sokolhaj.rajce.idnes.cz/