Sokol Háj - Rtyně 8:1

11.09.2011 09:04

Ten, kdo byl zklamán z výkonu našeho národního týmu v utkání se Skotskem, mohl si zpravit chuť při fotbalovém utkání,ve kterém hostil Sokol Háj mužstvo Rtyně.Fotbal v Česku stále žije.Krásné fotbalové akce, spousta branek,chuť hráčů ukázat maximum.To vše předvedla tato parta kamarádů a vytvořila ve včerejším zápase pohodovou atmosféru, kterou si užili samozřejmě i diváci.Uznalé pokývání hlavou, potlesk a chvála na naše hráče i to patřilo k zápasu a fanoušci rozhodně nešetřili.

Už ve 3min. utkání skvěle hrající Martinec ukázal, že to s míčem umí a vyslal jedovatou střelu na branku Rtyně, ale brankář chytil.Stejně skončila jeho akce  i v 11min.Utkání pokračovalo ve vysokém tempu a branka na sebe nedala dlouho čekat.Ve 12min Michal Kubásek sklepl hlavou balon před  Staňka a ten otevřel skóre utkání přesnou střelou k tyči 1:0.Martin Staněk, kterému se toto utkání také velice vydařilo, dal po své individuální akci další gól 2:0.Rtyně se nechtěla smířit s vývojem utkání a vyslala na naší branku po rychlé akci střelu, která šla jen těsně mimo.Ve 32 min zahrával Stanislav Kubásek trestný kop, posadil míč Martincovi na hlavu, ale golman hostí opět kryl.Vše si ale Tomáš Martinec vynahradil ve 32 min. kdy po rohovém kopu,opět hlavou, usměrnil míč mezi tyče 3:0.Po faulu ve velkém vápně na Stanislava Kubáska ukázal rozhodčí na pokutový kop.S tím se vypořádal sám faulovaný hráč a s přehledem proměnil 4:0.V další části hra hodně přitvrdila, zejména zásluhou Rtyně a ta byla odměněna několka žlutými kartami a jednou červenou.Ale snažili se i herně a po kombinaci před naším velkým vápnem vystřeli hráč hostí, ale Marek Job chytil.Prakticky z protiakce se v 57 min. dostal po střele Martince na dorážku Staněk a nezaváhal 5:0. 65 min.přinesla pohlednou akci po ose Kastl, Brunclík, ten přihrál Kuriljakovi který zakončil do prázdné branky 6:0.Po dalším trestném kopu zahrávaném v 72 min. si Martin Kastl zpracoval "záhadným :-)" způsobem balon a poslal ho přesně k tyči 7:0.V této části hry už byli hráči Rtyně zralý na ručník, náš tým nepolevoval.Martinec si v 80 min. vybojoval míč a krásnou střelou vymetl pavučinu v levém rohu branky 8:0.Slabší  chvilku si vybral Job, když nechytil "šmatlavku" vyslanou ůtočníkem Rtyně.To ale nezměnilo nic, na celkově výborném dojmu z tohoto utkání.Je těžké vyzdvihovat v tomto zápase nějakého hráče, zejména proto, že celý tým hrál výborně.Ale přece jen výkon Tomáše Martince byl nejvíce viditelný a proto ho dáváme jako muže utkání.

Nezbývá než našim hochům popřát, aby si i v dalších utkáních vedli minimálně stejně dobře jako v tomto.

Sestava

Job,Řezáč (Havelka) Zajpt Kubásek S. Moldavčuk,Nohejl Kastl Staněk Martinec,Kubásek M.(Brunclík) Balog (Kuriljak)

Branky

Martinec 2

Staněk 3

Kastl 1

Kuriljak 1

Kubásek S 1

Fotogalerie: Sokol Háj - Rtyně 8:1