Sobědruhy - T.J.Sokol Háj 2:5

31.10.2015 20:38

Po dlouhé době jsem se byl podívat na naše borce. Minulé výsledky slibovali pěknou hru.
Již při prvním pohledu na hrací plochu jsem byl zklamán. V Sobědruhách zřejmě probíhalo mistrovství světa traktorů a plocha byla velmi drnitá a tudíž se nedal předpokládat kvalitní fotbal. Celá první půle tomuto odpovídala a pěkných kombinací bylo jak šafránu.Hra mi připomínala hru FK Teplic proti Jihlavě minulý týden - ne fotbal, ale nakopávaná. Naštěstí nám terén přišel vhod, kdy po závaru v soupeřově šestnátce se mičuda nečekaně odrazila do jiného směru a místo hrudi soupeřova obránce trefila jeho ruku. Rozhodčí byl pozorný a odpískal penaltu.Za hlasitého projevu střídačky - Hlavně ne Kastlík se překvapivě postavil k exekuci ... Kastlík.Suveréně proměnil stylem brankář doprava, balon doleva. Pohoda. 1-0. V první půli ještě stojí za zmínku brankář Ondra Pěknice. Při likvidování centrstřely, podklouzul a málem nám zmrzl úsměv. Naštěstí je mladý a pružný (narozdíl ode mne) a balón zkrotil.O poločase ukazoval důvod podklouznutí - jeho kopačky připomínají závodní slicky Formule 1 ......
Seznámení s terénem proběhlo, po poločase vedeme 1-0. Pohoda.
Nevím co proběhlo v kabině, ale úvod druhé půlky přinesl několik krásných fotbalových momentů. Do té doby nenápadný Fikerle zatáhl míč po pravé straně a přesným centrem našel na malém vápně Mutla, který nekompromisně zvyšuje na 2-0. O několik chvil později se k přímému kopu na hranici 20-ti metrů staví Víťa Pour a střelu, kterou neumí ani slavný Ronaldo CR7, poslal přesně do šibenice a ještě angličanem srovnal trávník v soupeřovo brance. Nádherný moment. Mít kameru, pošlu to do TV Nova jako BOREC NAKONEC. 3-0, Další gól přidal Jirka Balog (bohužel nemohu komentovat jak, jelikož jsem se zrovna věnoval ratolesti a řešení problému bytí a nebytí celého lidstva). 4-0. Klasicky naše pozornost polevila a dovolili jsme soupeři převzít na chvíli taktovku hry a překazit čisté konto našeho gólmana. Po rychlé akci soupeř jsme zaspali (teda Sirka) a soupeř snížil na 4-1. Další branku přidal Jarda Mutl, který zapojil do hry hlavu a po pěkném centru zvyšuje na 5-1. Pozornost našich hráčů v tuto chvíli byla na záporných hodnotách a ještě jednou jsme si nechali dát gól. Po přímém kopu z úrovně rohového praporku balon proskákal celým vápnem, kde nikým neatakován snížil soupeř na konečných 5-2.