SK Baník Modlany - T.J.Sokol Háj 2:3

22.10.2016 16:29
Pan Kemr to ve filmu Na samotě u lesa, nemohl říci výstižněji.Chčije a chčije. Vytrvalý déšť,který provázel celý první poločas se v průběhu druhé půle nakonec uklidnil. A to byl zřejmě signál pro hráče, že už mohou konečně "trefovat zařízení". Do první, opravdu velké příležitosti, se dostal Kastl. Prokličkováním se dostal až za záda brankáře Modlan a i když se snažil dostat míč z velkého úhlu do branky, byla jeho snaha marná. U nás, už to naopak vypadalo, že budeme inkasovat my, ale Kouba ukázal, že se zprávy diváka na fóru nezakládají na pravdě. Chytat opravdu umí a dokázal to i ve dvou vážných situacích. Při té první svým výskokem předčil svého bratra, který když skákal na na míč, tak to vypadalo jako by se od země odlepoval plně naložený Boeing 737 :-)), A i při druhé nás svým zákrokem podržel.To bylo z první části hry vše. S ustávajícím deštěm ve druhém poločase, přichází i první gólovka domácích 1:0. Stejný hráč, Dvořák, přidává brzy na to i druhý kousek. 2:0. To už vypadalo s našimi borci zle. Ale veterán Račkovič  přeci jen vykřesal jiskřičku naděje a snižuje na 2:1. Už to vypadalo veseleji, ale pořád tam byl ten jednobrankový rozdíl. Hra z naší strany se nyní  více uklidnila a vrátili jsme se ke kombinaci. Přichází 73 min. utkání, Steiger zatahuje míč po levé straně, centruje před branku na přední tyč, Kubásek S vyskakuje nejvýše a hlavou srovnává na 2:2. A když už to vypadalo na to, že se budeme připravovat na pokutové kopy. Tak se výborně hrající Steiger prosadil i gólově a otáčí na 2:3. Klobouk dolů. Jenomže těsně před koncem přichází  dvě velké příležitosti domácích. Obě měli gólový nádech, ale tu první zastavuje ofsajdové postavení a tu druhou snaha o vyšperkování, kdy zakončující hráč volil místo srovnávací trefy ještě nahrávku. Pro nás to tak znamenalo získání tří bodů v situaci, kdy už to bylo prakticky ztracené. Velký kus práce v tomto zápase odvedl Steiger, který nejen na jeden gól přihrál a jeden dal, ale snažil se i vracet a vypomáhat tak mnohdy přetížené obraně.