FK Hrobčice - T.J.Sokol Háj 1:2

29.05.2016 18:13
Tak to byl fofr, diváci si ještě hledali místa ve stínu, aby se vyhnuli popolednímu žáru slunce a už jsme prohrávali 1:0. Jindy bezchybný Zajpt nejdříve před naším vápnem zastavil pronikajícího soupeře a čistým způsobem mu sebral míč od nohy, ale v zápětí o něj přišel a domácí tuto nabídku dokonale využili. Nechápavé pohledy některých spoluhráčů a kroucení hlavami si mohli odpustit, protože zatím co jim se podobné kousky stanou během zápasu i několikrát, tak právě jejich minely dokáží zastavit borci v obraně, kdežto za nimi je už jen brankář. Právě jeho dva další zákroky v prvním poločase, nám udrželi náskok soupeře na minimu, dá li se to tak napsat. No a protože byl náš útočný projev bezzubý, odcházeli jsme do šaten s jednogólovým mankem. Do druhého poločasu jsme nastoupili s pozměněnou sestavou, jednak už v prvním poločase musel střídat pro zranění Steiger, kterého nahradil Račkovič, stejně i Blažejovský musel ze zdravotního důvodu o poločas ze hřiště a na jeho místo nastoupil Kubásek M. V kabinách zřejmě nalil trenér hráčům novou šťávu do žil, protože hra se výrazně zlepšila. Bylo to vidět např. u Kubáska S., který první poločas více méně odchodil a při ztrátě míče se ani nesnažil o jeho znovu získání. V této části však přišla evidentní změna, která prospěla hře, více se nabízel a byl i aktivnější a když nyní dostal pobídku od jednoho ze spoluhráčů zatáhl balón do vápna kde byl sražen. Nařízenou penaltu šel  kopat Kastl a my se mohli radovat z vyrovnávací branky. Ale domácí neházeli flintu do žita a začali také zvyšovat svojí aktivitu. A tady nás opět podržel Kouba, který zneškodnil gólovou tutovku ze zahraného trestného kopu. Také my jsme měli příležitost ze stejné situace, z klubka hráčů, kteří byli postaveni na zahrání se oddělil Kubásek S. ,ale jeho pěkná střela orazítkovala pouze břevno soupeřovi branky. No a přichází chvíle pro Eröše, kterého poslal Balog českou uličkou do samostatného úniku a Mário posílá balón podél brankáře domácích. Ukázková akce zakončená gólově, hezký okamžik pro naše fanoušky. 1:2, tímto výsledkem se utkání i skončilo. Získané tři body nás udrželi na druhém místě v tabulce okresního přeboru.
Sestava  Kouba, Zajpt Homolka Steiger Bechyňský, Mutl Kastl Kubásek S Eröš, Balog Blažejovský, Račkovič Kubásek M