TJ Baník Osek - T.J.Sokol Háj 2:3 np

26.09.2016 08:53
Derby s Osekem odstartovalo úderem čtrnácté hodiny, spolu s úvodním hvizdem hlavního rozhodčího Milce. Soupeři se dobře znají a předzápasové hecování střídá soustředění. Kamarádství stranou a jde se na to. Už od prvních minut bylo vidět, že půjde o pohledný zápas. Kombinační fotbal, rychlé brejky, minimální ztráty balónu. Fanoušci jsou spokojeni a kvitují každý, byť i náznak šance na obou stranách. Přichází ale 16min, Kastl uniká po pravé straně, centruje do velkého vápna na osamoceného Steigera a ten z voleje nádherně uklízí míč do branky domácích. No a ve 22min. ukázal Michal Kubásek že se důslednost vyplácí, protože když Pěknicovi nepochopitelně vypadává míč, dobíhá právě Michal a vypíchnutím se dostává za záda brankáře, dává do prázdné branky a navyšuje na 0:2 Míč je teď častěji na našich kopačkách, ale Osečtí se nechtěli tak lehko vzdát přichází i jejich chvilka. Dalekonosná střela, kterou Kouba obtížně vytahuje na břevno, od toho se míč odráží a vrací se do hry, nastává trma vrma před brankou, ale naštěstí se nedaří dostat balon do sítě. Ve druhé půli jakoby opadla naše aktivita a domácí se stále častěji dostávali do někdy až vyložených šancí. Ale nakonec to byl kuriózně hlavní rozhodčí, kdo víceméně pomohl domácím ke vstřelení snižující branky. Po evidentním faulu na Poura, dává Milec nesmyslně výhodu ve hře právě domácím, kteří se faulem dostali k míči a upalovali na Koubu . Naše zkoprnělá obrana už nestihla zareagovat na tuto situaci a na následnou střelu Kouba nedosáhl a bylo to 1:2. Trošku ledová sprcha. Co se dá dělat, jede se dál. Jenomže, tlak domácích stále sílil a my jsme jaksi nebyli schopni udržet míč dále od našich tyčí. A tak přichází vyrovnání z kopačky Oseckého hráče. 2:2 a plichta je na světě. Výsledek byl, dá se říci i docela spravedlivý, především za předvedený výkon domácích ve druhém poločase. My jsme byli nakonec přeci jen šťastnější, protože jsme si lépe vedli v penaltovém rozstřelu a tak si domů vezeme dva body. Hezký fotbalový zážitek, doprovázený i pěknou diváckou kulisou.