T.J. Sokol Háj - TJ Baník Osek 5:1

09.04.2016 20:18
Při posledním měření sil jsme si přivezli z Oseku dva body. Za remizu jeden a za vítězství v penaltách druhý. S remízou nebyl tehdy spokojen nikdo. Hlavně pro to , že v tomto zápase jde více o prestiž a body zde mají jen zástupnou pozici. Proto se už oba tábory borců těšili na dnešní den .Místa za klackem se pomalu zaplňovala, občerstvení zajištěno, tak můžeme jít na to. Většina aktérů jak bylo vidět se zná. Přátelské pošťuchování a úsměvy,  po podání rukou vystřídal Poker Face a na devadesát minut ho nehodlal nikdo sundat. Rozhodčí zahájil hru, nervozita z hráčů viditelně opadá a plně se každý soustřeďuje na to, aby podal co nejlepší výkon. Do první vážnější šance se dostává Balog a hned se zadařilo, hlavou otevírá gólový účet dnešního zápasu. Hosté jako opaření vyndavají míč z branky a jeden z hráčů pronáší povzbuzující slova "to ještě dáme" což potvrdilo jeho vykolejení v této situaci, vždyť byla teprve šestá minuta a zápas před námi. Jenomže Siřiště nádherně uvolnil českou uličkou Mutla a ten v 18min. navyšuje na dva nula. Radost hráčů i domácích fanoušků byla veliká, vždyť tohle nikdo nečekal. Osečtí se ale rozhodně nehodlali vzdát a prapor ze země zvedá Procházka, který hezkou střelou z dobrých dvaceti metrů v 19min. snižuje na 2:1.Hra se dále odehrávala spíše okolo půlící čáry, nikdo nechtěl udělat chybu  a obrany na obou stranách plnili svojí práci na maximum.Ale přichází chvíle pro Poura, ten se nemýlí a zvyšuje na 3:1.S tímto výsledkem končí i první půle. Začátek druhého poločasu přinesl  útočnou aktivitu obou týmů, ale otěže zápasu postupně přebírali hosté a my se jen obtížně dostávali za půlku. Se zvyšujícím se tlakem vznikali v obraně Oseckých okénka, protože se skoro všichni vrhali do útoku ve snaze o úpravu skóre. Těchto okének využil Pour a hned z prvního samostatného úniku v 75min. přidává svojí druhou branku a zvyšuje na 4:1. A pět minut na to,  Pour završuje svůj hattrick a upravuje na konečných 5:1.Utkání bylo odehráno z obou stran korektně a bez zbytečných excesů, za což patří hráčům dík.No a vzhledem k tomu, že i já mám mezi borci z Oseka mnoho přátel a známých, nechci se jim zde posmívat, anebo jinak projevovat radost z tohoto výsledku. Ale rozhodně nemůžu zakázat  Hájským dětem, anebo i dospělým aby minimálně do příštího zápasu příznivcům Oseckého fotbalu občas nepřipomněli dlouhým nosem doprovázeným slovy he heč to, kdo je tu vítěz.