Sokol Háj - Sokol Unčín 5:2

21.10.2012 10:04
Háj versus Unčín 5 : 2
Aneb kluci Jobů to na Unčín neumí
Nad ospalým Hájem leží hustá mlha. Mnoho občanů propadá podzimní depresi a uchylují se k zoufalému kroku, kdy otevírají poslední zásoby likérky Drak, ve snaze ukončit svůj život. Naštěstí díky senátním volbám a utkání domácích borců Sokola Háj je většina populace této obce zachráněna. Buď odchází z domovů zachránit republiku nebo jdou podpořit své hrdiny na zelenou plochu. Je sice mlha jako v záhadami obestřeném příběhu Sherlocka Holmese o psu Baskerville, kdy strašlivého kvílení a řádění ďábelského psa děsí fanoušky Háje na cestě na centrál stadion, ale oni jdou, nedbaje smrti, v tušení velkolepé podívané. Sice nakonec vypijí pouze 10 piv a dva svařáky u stánku vlídné obsluhy, ale marnivá hodnota mrských peněz není to proč někteří lidé fotbalu v Háji propadli. Na domací plochu sice zavítal poslední tým soutěže, ale sestava domácích bez mnoha opor napovídala, že to až tak jednoduché nebude. První minuty nabídly několik zajímavých kombinací našich borců, až se nakonec trefil náš virtuós Jirka Balog, kdy prostřelil v tváří tvář mezinoží brankaře hostů, jak pak ale přiznal, nechtěně, mířil totiž jinam. Po něm chytře lobem zakončil svůj únik veterán Mutl, který ve stylu svého vrstevníka Karla Poborského přeloboval vybíhajícího brankaře ( je zřejmé, že tehdejší fotbalová škola kladla na tento způsob zakončení důraz ). Soupeř se dostal do zakončení pouze jednou, ale brankař Kouba předvedl pružnost svého těla a míč po hlavě soupeře vleže vyrazil nad bránu. Jediné čím soupeř do té chvíle opravdu zaujal, byl jeho způsob bránění. Jezdil tvz. poprdeli, když ve snaze odebrat balón našim borcům, využíval skluznosti travnaté plochy a nohama napřed se snažil odebrat míč přez nohy našich chlapců ( vznikl tak pocit, že Unčín sponzoruje VZP, ale rozhodčí to vždy odmněnil karetním trumfem ).
Autor zápisu o I. poločasu je B. Nohejl.
Tvrdá střela vyslaná ve druhém poločase, hráčem Unčína vyhnala Koubu doslova z branky, stihl  vyrazit balón  kolmo vzůru, ale po té zavrávoral a dostal se mimo hrací plochu, v tuto chvíli jsme hráli prakticky v deseti, míč dokončil svoji pouť před brankovou čárou a pro dobíhajícího hráče soupeře už to nebyl žádný problém upravit skóre utkání. Vyrovnávací branka  byla pro "brusiče z Karhanovy party- starší český film" zřejmě impulsem  pro zvýšení tvrdosti ve hře.Po jednom z kvalitních zákroků byl hráč Unčína nucen odejít předčasně do šaten.No a protože se jeho kosa odehrála v těsné blízkosti soupeřova velkého vápna, očekávalo se opět tvrdé zakončení Homolky , jenomže ten svůj střelný prach v tomto zápase už vystřílel a tak se k míči postavil Kastl a nádhernou střelou poslal Háj opět do vedení.Po dalším faulu, tentokrát v šestnáctce se kopal pokutový kop, jako exekutor se nám představil Brunclík a evidentně nechtěl jít ve stopách Panenky, který se proslavil svým  "Vršovickým dloubákem" , zvolil vlastní střelu která se minimálně do našeho podvědomí zapíše jako" Hájská šmatlavka".Doufáme že tento jeho styl nebude mít žádné pokračovatele.Míč se nakonec ocitl v brance a všichni včetně exekutora jsme si mohli oddychnout . Jenom tyč brány stála v cestě za hattrikem pro Jaroslava Mutla.Z našeho pohledu by si ho určitě zasloužil.Celkově byl ale druhý poločas kompaktním výkonem celého týmu.
Kouba, Nohejl B Homolka Zajpt Havelka, Bechyňský Mutl Kastl Brunclík, Siřiště (Špringl) Balog
Branky : Mutl 2,Balog ,Kastl, Brunclík

Foto na rajčeti